fot. shareinfo.pl

Nikt nie spodziewał się, że tak zakończy się wydarzenie, które miało przynieść wiele zabawy a przede wszystkim rozkoszy dla podniebienia. W czasie festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich w Chełmnie doszło do przerażającego wypadku. Na jednym ze stanowisk na miejskim rynku wybuchł pożar – doszło do zapłonu substancji łatwopalnej. Obrażeń doznało sześć kobiety, stan dwóch z nich jest ciężki.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 23 lipca, na rynku w Chełmnie. Tego dnia odbywa się tam festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” – donosi „Fakt”. Jak wiadomo, w czasie takiego wydarzenia można bardzo dobrze zjeść w otoczeniu klimatu wiejskiego folkloru – dlatego atmosfera była wspaniała. Niestety do czasu…

Błogą ucztę przerwał przeraźliwy krzyk kobiet, dobiegający z jednego ze stanowisk. Doszło tam do poważnego w skutkach wypadku, w wyniku którego do szpitala trafiło sześć kobiety. O smutnym incydencie jako pierwszy poinformował lokalny portal „Czas Chełmna”.

Przerażający incydent podczas festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich w Chełmnie. Sześć kobiet zostało rannych, dwie są w ciężkim stanie

„Około godziny 14.30 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że na rynku w Chełmnie poparzone zostały dwie osoby. Od razu do działań wysłaliśmy dwa zastępy. Na miejscu okazało się, że sytuacja jest znacznie gorsza. Podczas uzupełniania paliwa w tacy naczynia gastronomicznego doszło do zapłonu substancji łatwopalnej. Poparzonych zostało łącznie sześć kobiet” – relacjonuje w rozmowie z „Faktem” st. kpt. Artur Tokarczyk ze straży pożarnej w Chełmnie.

Najbardziej ucierpiały dwie kobiety – 43-latka i 58-latka. Obie doznały ciężkich poparzeń, które objęły od 5 do 40 procent powierzchni ciała. Ich stan jest ciężki. Pozostałe cztery kobiety doznały obrażeń niezagrażających życiu – oparzeń kończyn górnych i dolnych.

„Na miejscu pomocy jako pierwsi udzielali strażacy z OSP w Chełmnie. Ranne zostały przewiezione do szpitali w Chełmnie, Grudziądzu i Świeciu” – przekazał Tokarczyk w rozmowie z „Faktem”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę