Rosyjska posłanka
Twitter | NEXTA

Posłanka do Dumy Państwowej Maria Butina stwierdziła, że rodzice dzieci, którym nie zabroniono zainstalowania VPN powinni być karani pozbawieniem wolności. Jej zdaniem, Rosja „spokojnie przeżyje bez YouTube i innych serwisów”.

Posłanka opowiedziała o swoim nietypowym pomyśle w propagandowym programie „Wieczór z Władimirem Sołowjowem”, natomiast fragment rozmowy udostępniono na kanale „Nexta”. Butina sprzeczała się z prowadzącym program.

Polityczka stwierdziła, że Rosja nie ucierpi, jeśli nie będzie działał serwis YouTube. Czołowy propagandysta temu zaprzeczył i stwierdzić, że dzieci nie przerzucą się na książki, a zainstalują VPN, czyli program pozwalający na dostęp do zablokowanych serwisów.

Butina następnie odpowiedziała, że w takim przypadku pojawi się problem z odpowiednim wychowaniem dzieci. Sołowjow zapytał, czy w związku z tym należy karać więzieniem rodziców tych dzieci. „Oczywiście” – odparła spokojnie rosyjska deputowana.

Po zakończeniu programu rosyjska polityczka stwierdziła, że nie do końca miała na myśli to, co zostało następnie omówione. Później dodała, że jej słowa zostały jedynie wyrwane z kontekstu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę