Przerażające nagranie z Ukrainy. Blogerka nagrała moment, kiedy spadły bomby [FILM]

fot. Twitter

Putin mści się za uszkodzenie jego oczka w głowie – Mostu Krymskiego na Cieśninie Kerczeńskiej. W poniedziałek rano doszło do zmasowanego ataku rakietowego na całej Ukrainie. Zbombardowano m.in. Kijów, Lwów i Odessę, a także inne miasta. Pociski spadły głównie na infrastrukturę cywilną. Ukraińska blogerka nagrała moment wybuchu rakiety, która spadła tuż obok niej! Szokujące nagranie.

REKLAMA

„Co najmniej osiem osób zginęło, a 24 zostały ranne w wyniku rosyjskich ataków rakietowych na centrum Kijowa, do których doszło w poniedziałek rano” – poinformował doradca szefa MSW Ukrainy Rostysław Smyrnow, cytowany przez „PAP”. „Według stanu na godz. 8.45 (7.45 w Polsce – PAP) w wyniku ostrzału w dzielnicy szewczenkowskiej (w centrum Kijowa) zginęło ośmiu ludzi, a 24 zostało rannych. Paliło się sześć samochodów, a ponad 15 zostało uszkodzonych (…)”.

Według innych danych, przekazanych przez ukraińską policję, ofiar było niewiele mniej. Donoszono o 5 zabitych i 12 rannych osobach. Zastrzega się jednak, iż informacje nie są jeszcze sprawdzone, a liczba ofiar może wzrosnąć po dokładnym zbadaniu szkód. Jedna z rakiet spadła na biurowiec w centrum biznesowym Kijowa.

REKLAMA

Ukraińska blogerka nagrała moment wybuchu rakiety. Pocisk spadł tuż obok niej!

Do sieci trafił krótki filmik, nagrany przez ukraińską blogerkę, która przypadkowo nagrała moment wybuchu rakiety, która spadła tuż obok niej. Już na początku nagrania widać, że młoda kobieta pospiesznie ucieka przed ostrzałem, który rozpoczął się już wcześniej. Nagle widać blask i dostrzegalna jest fala uderzeniowa.

Zastępca szefa biura (administracji) prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko poinformował, że rosyjskie rakiety uderzyły w plac zabaw dla dzieci i Muzeum Sztuki im. Chanenków. Obiekty te mieszczą się w parku Tarasa Szewczenki. „Plac zabaw dla dzieci i muzeum Chanenków w centrum stolicy to miejsca, w które wycelowali rosyjscy terroryści. Zabijają kulturę i nasze dzieci” – napisał Tymoszenko na Telegramie.

REKLAMA

Jak podaje „Fakt” – według kolejnych doniesień zostały uszkodzone także inne obiekty cywilne, jak np. Filharmonia Narodowa, muzeum Tarasa Szewczenki i tzw. Szklany Most. Według nieoficjalnych doniesień Rosjanie zbombardowali również infrastrukturę krytyczną – tj. elektrociepłownie i rurociągi. Także nieoficjalnie – rakiety mają być wystrzeliwane z okrętów, operujących na Morzu Czarnym.

REKLAMA

Podziel się: