Twitter | 🌓Ella 🔛🍀

Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow powiedział, że „w Rosji nie ma oligarchów”, natomiast w Stanach Zjednoczonych w wyniku nakładanych sankcji okradały uczciwych biznesmenów. Była to reakcja na sobotnie przemówienie Joe Bidena.

Dmitrij Pieskow wypowiedział się na temat sobotniego wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych, do którego doszło w Warszawie. Rzecznik Putina stwierdził, że „w Rosji nie ma oligarchów, a Stany Zjednoczone za pomocą sankcji okradały uczciwych biznesmenów”.

– To absolutnie uczciwi legalni przedsiębiorcy. Zostali obrabowani. Zostali obrabowani w ten sam sposób, w jaki na Dzikim Zachodzie, z pomocą Smith&Wesson (producenta rewolwerów), obrabowano podróżników — tak to się stało – cytuje Pieskowa państwowa agencja RBK.

Pieskow dodał również, że Joe Biden uważa usankcjonowanych rosyjskich przedsiębiorców za „oligarchów, którzy rzekomo są architektami tego, co się dzieje w Ukrainie od ponad miesiąca”.

Następnie rzecznik Kremla powiedział, że jedynym rosyjskim oligarchą był Michaił Chodorkowski, który od wielu lat jest w opozycji do Kremla. Dodał także, że majątek rosyjskich biznesmenów został „legalnie nabyty w krajach zachodnich”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę