Władimir Putin
fot. screen Youtube

Obywatele Rosji z pewnością nie spodziewali się tego, co Władimir Putin zakomunikował podczas obchodów Dnia Zwycięstwa. Po włączeniu telewizorów w poniedziałkowy poranek, mieszkańcy tego kraju dostrzegli zaskakujący komunikat.

W rosyjskiej telewizji w poniedziałek rano pojawił się zaskakujący komunikat. „Krew tysięcy Ukraińców i setek zamordowanych dzieci jest na twoich rękach. Telewizja i władze kłamią. 'Nie’ wojnie” – brzmiała jego treść.

Tego typu wiadomość pojawiła się między innymi na antenie stacji Pierwyj Kanał. Jest to publiczna telewizja z największym zasięgiem w całym kraju, dzięki któremu jest w stanie dotrzeć do blisko 99% domów.

Komunikat ten był efektem ataku hakerskiego. Zhakowane zostały telewizje, dekodery i program telewizyjny w programie Yandex. Wszystko to wydarzyło się w dniu, który jest niezwykle ważny dla samego Władimira Putina.

9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa ZSRR w trakcie drugiej wojny światowej. Od wielu lat prezydent kraju wykorzystuje tę rocznicę do celów propagandowych, między innymi pokazując rzekomą siłę militarną Rosji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę