REKLAMA

Fot. Wikimedia Commons

Aleksiej Nawalny nie zwracał uwagi na fakt, że może trafić do więzienia i wrócił do swojej ojczyzny. Ostatecznie trafił na dziewięć lat do łagru. Teraz do sieci wyciekło aktualne zdjęcie znienawidzonego aktywisty, które pokazuje, w jakim jest stanie.

REKLAMA

Aleksiej Nawalny został skazany na dziewięć lat w łagrze w mieście Pokrow. Aktywista trafił do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze wskutek rzekomej defraudacji i obrazy sądu, a do tego musi zapłacić wysoką grzywnę.

Rosyjska pisarka Kira Yarmysh dokonała obliczeń, zgodnie z którymi Nawalny przebywa w więzieniu od 592 dni, czyli około 1,5 roku. Do sieci trafiły jego aktualne zdjęcia. Widać, że aktywista znajduje się w nienajlepszej kondycji.

REKLAMA

Przez 1,5 roku Nawalny stracił sporo na wadze, na jego głowie pojawiło się więcej siwych włosów, a na twarzy zmarszczek. Sposób, w jaki rosyjski wymiar sprawiedliwości potraktował aktywistę oburzył między innymi Marię Pewczik, jego rodaczkę i dziennikarkę śledczą.

– Tak wygląda dzisiaj Nawalny. Minęło 1,5 z jego 9-letniego wyroku. To dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak wygląda rosyjski gułag – napisała Maria Pewczik na Twitterze.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA