REKLAMA

Zawał serca

Zawał serca może mieć wiele przyczyn. Może być konsekwencją postępującej choroby niedokrwiennej serca. Dotyka często osób w wieku od 45 lat, ale u tych młodszych również może wystąpić. Warto znać 3 najczęściej występujące objawy, które sygnalizować mogą ukryty zawał.

REKLAMA

Przy zawale niezwykle ważna jest szybka reakcja. Czasem mogą go zwiastować bardzo  niecharakterystyczne objawy, a może ich też nie być wcale. Istotne jest to, aby mieć świadomość o jego objawach już wcześniej. To pomoże zareagować w odpowiednim czasie, a nawet uratować życie. Poznaj trzy najczęstsze objawy ukrytego zawału serca.

Zawał serca – 3 objawy, które mogą go sygnalizować

Zawał serca

1. Ból rozprzestrzeniający się na lewe ramię i nadmierne pocenie się

Jeśli odczuwasz kłujący ból w okolicy klatki piersiowej rozprzestrzeniający się do lewego ramienia, albo pocisz się mimo normalnej temperatury i braku stresu, to może być sygnał ostrzegawczy. który świadczy  o zawale.

REKLAMA

2. Szybka utrata energii 

Szybko się męczysz, nawet podczas wykonywania czynności, które do tej pory nie sprawiały problemu, a po wejściu po schodach odczuwasz dużą zadyszkę. Nie lekceważ tych objawów, bo mogą zwiastować ukryty zawał.

REKLAMA

3. Nieregularne bicie serca i trudności w oddychaniu

Twoje serce bije nieregularnie, odczuwasz je tak, jakby miało wyskoczyć z klatki piersiowej. Jednocześnie występuje wtedy trudność w oddychaniu. Ciężko złapać powietrze, a wtedy objawy te potęguje strach. Pamiętaj o tym, że jest to bardzo charakterystyczny objaw, który sygnalizuje przebyty zawał serca.

Pamiętaj o regularnych badaniach krwi i wizycie u kardiologa jeśli któryś z objawów towarzyszy ci dość często.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA