To koniec problemów? Kluczowa decyzja w Wiśle Kraków

Po serii niezadowalających wyników, w tym blamażu w pojedynku z Legią Warszawa, włodarze Wisły Kraków podjęli decyzję o zwolenieniu trenera pierwszego zespołu, Macieja Stolarczyka. Nowym opiekunem ,,Białej Gwiazdy” ma zostać Artur Skowronek.

Maciej Stolarczyk jest byłym piłkarzem Wisły, której trenerem został w czerwcu 2018 roku. Klub pod jego wodzą przeżywał bardzo trudne chwile, dotyczące jego przetrwania na piłarskiej mapie Polski. Kiedy sytacja zaczęła się prostować, a nad klubem zaczęły pojawiać się coraz jaśniejsze chmury, wyniki zespołu były co najmniej złe.

W ostatnich tygodniach Wisła przegrała między innymi 0:7 z Legią Warszawa, a następnie nie zdobyła ani jednego punktu w pojedynkach z Rakowem Częstochowa i Arką Gdynia. Wystarczy powiedzieć, że piłkarze z Krakowa po raz ostatni cieszyli się ze zwycięstwa 31 sierpnia. Takie rezultaty spowodowały, że Stolarczyk po 514 dniach pracy pożegnał się ze stanowiskiem.

Czytaj także:  Losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski. Legia i Lech mogą mieć łatwy awans

Dziś ma zostać zorganizowana oficjalna konferencja prasowa, na której włodarze klubu przedstawią nowego trenera, Artura Skowronka. 37-latek do niedawna prowadził występującą na poziomie I ligi Stal Mielec, z którą pożegnał się w momencie, gdy jego nazwisko zaczęło być łączone z przenosinami do Wisły Płock czy Zagłębia Lubin. W przeszłości prowadził między innymi Pogoń Szczecin i Widzew Łódź.

Komentarze