Po serii niezadowalających wyników, w tym blamażu w pojedynku z Legią Warszawa, włodarze Wisły Kraków podjęli decyzję o zwolenieniu trenera pierwszego zespołu, Macieja Stolarczyka. Nowym opiekunem ,,Białej Gwiazdy” ma zostać Artur Skowronek.

Maciej Stolarczyk jest byłym piłkarzem Wisły, której trenerem został w czerwcu 2018 roku. Klub pod jego wodzą przeżywał bardzo trudne chwile, dotyczące jego przetrwania na piłarskiej mapie Polski. Kiedy sytacja zaczęła się prostować, a nad klubem zaczęły pojawiać się coraz jaśniejsze chmury, wyniki zespołu były co najmniej złe.

W ostatnich tygodniach Wisła przegrała między innymi 0:7 z Legią Warszawa, a następnie nie zdobyła ani jednego punktu w pojedynkach z Rakowem Częstochowa i Arką Gdynia. Wystarczy powiedzieć, że piłkarze z Krakowa po raz ostatni cieszyli się ze zwycięstwa 31 sierpnia. Takie rezultaty spowodowały, że Stolarczyk po 514 dniach pracy pożegnał się ze stanowiskiem.

Dziś ma zostać zorganizowana oficjalna konferencja prasowa, na której włodarze klubu przedstawią nowego trenera, Artura Skowronka. 37-latek do niedawna prowadził występującą na poziomie I ligi Stal Mielec, z którą pożegnał się w momencie, gdy jego nazwisko zaczęło być łączone z przenosinami do Wisły Płock czy Zagłębia Lubin. W przeszłości prowadził między innymi Pogoń Szczecin i Widzew Łódź.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna