Naukowcy udowodnili, że istnieje powiązanie między grupą krwi a chorobami. W zależności od tego jaką masz grupę krwi, jesteś narażony na inne rodzaje chorób. To dobra informacja, bo można w świadomy sposób uchronić się przed chorobą!

Osoby z grupą krwi A są szczególnie zagrożone rakiem żołądka. Tą grupę stanowi aż 30% populacji na świecie. Ryzyko zachorowania na nowotwór żołądka, jest szacowane na poziomie 20%, w stosunku do osób, które mają inne grupy krwi. Dlaczego tak się dzieje? Jak informuje redakcja Women’s Health osoby z grupą krwi A są bardziej wrażliwe na działanie bakterii H.pylori. Aby świadomie zapobiegać chorobie, można jej przeciwdziałać już teraz. Wystarczy ograniczyć spożywanie wędlin. Dlaczego? Bo zawierają azotany, które pod wpływem działania bakterii mogą przekształcić się w rakotwórcze substancje.

Osoby z grupą B są narażone na wystąpienie cukrzycy typu 2. Aż 11% populacji z grupą krwi B o 21% częściej choruje na cukrzycę – informuje redakcja Womne’s Health. Aby temu zapobiec należy kontrolować wagę!
Grupa krwi AB to większe ryzyko chorób serca. Ma ją około 7% Polaków. 23% osób z tą grupą krwi częściej choruje na serce. Aby temu zapobiec należy uważać na stany zapalne i każdego dnia dbać o kondycję fizyczną.
Niepłodnością są zagrożone osoby z grupą krwi O. Dlaczego? Bo kobiety z grupą krwi O mają wyższy poziom hormonu, przez który zmniejsza się ilość jajeczek.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę