Legendarny bramkarz polskiej reprezentacji Jan Tomaszewski w wywiadzie udzielonym portalowi niezalezna.pl skomentował stan kadry narodowej. Skrytykował przy tym trenera Jerzego Brzęczka za błędy w organizowaniu sposobu gry drużyny w ostatnich latach.

– Po świetnym debiucie z Włochami Brzęczek zmarnował jednak dwa lata – stwierdził „człowiek, który zatrzymał Anglię” w pamiętnym meczu na Wembley w październiku 1973 roku. –  Zmieniał ustawienie, a zawodnicy nie wiedzieli, jak mają grać. Ukoronowaniem tego był mecz w Holandii, kiedy nieprawdopodobnie nas ośmieszyli – podkreślił.

Tomaszewski zauważył jednocześnie, że przez ostanie dwa lata drużyna prowadzona przez Brzęczka nie wygrała z żadnym poważnym przeciwnikiem. Tymczasem na turnieju Euro będą wyłącznie silni rywale, w tym Holandia i Włochy.

Były bramkarz reprezentacji z oburzeniem zareagował na porównanie przez Małgorzatę Domagalik w jej najnowszej książce Brzęczka do legendarnego twórcy sukcesów polskiej piłki nożnej Kazimierza Górskiego.

– Mnie jako jednego z „Orłów Górskiego” to porównanie obraża. Dla mnie jest to świętokradztwo. Jedyne co Brzęczek z Panem Kazimierzem mają wspólnego, to to, że obaj się urodzili i to wszystko – oświadczył Tomaszewski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę