policja
fot. Twitter / BorowiakPolicja

Nie żyje 33-letni policjant z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Funkcjonariusz użył broni służbowej, żeby odebrać sobie życie – strzelił sobie w głowę. Według nieoficjalnych informacji samobójstwo miało być powodowane mobbingiem, a policjant poinformował wcześniej o swoich zamiarach przełożonych.

Jak donosi „Kurier Szczeciński” – do tragicznej śmierci funkcjonariusza policji z Goleniowa miało dojść w sobotę 10 września. Funkcjonariusz zabrał z komendy swoją broń służbową, po czym pojechał do lasu, gdzie postrzelił się w głowę. Strzała okazał się dla policjanta śmiertelny.

Sprawę zbadali dokładniej dziennikarze „Super Expressu”, którzy zwrócili się o komentarz do wojewódzkiej komendy policji. Na ten moment jednak komenda nie ma zamiaru komentować tragedii i nie ujawnia jej szczegółów. Policjanci z WKP tłumaczą milczenie „dobrem rodziny”.

„Potwierdzamy to zdarzenie, jednak na chwilę obecną nie możemy ujawniać szczegółów sprawy – informuje w rozmowie z „Super Expressem” kom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. „Będziemy ustalać wszelkie okoliczności”.

Nieoficjalne informacje w sprawie pozyskał jednak „Kurier Szczeciński”. Według źródła gazety, desperackie samobójstwo miało być prowokowane mobbingiem, w wyniku którego ucierpiała psychika funkcjonariusza. Co więcej, 33-latek miał rzekomo poinformować przełożonych o zamiarze odebrania sobie życia.

Bezpłatna pomoc psychologiczna. Gdzie poszukiwać pomocy?

Istotną misją całego społeczeństwa jest zapobiegać takim zdarzeniom, dlatego przypominamy, że z problemami natury psychologicznej warto zwracać się do specjalistów. Istnieją bezpłatne infolinie oraz witryny internetowe, gdzie każdy może poszukać pomocy:

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212

Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 108 108

Tumbo Pomaga – pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

pokonackryzys.pl


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!