Tragiczny wypadek pod Hajnówką. Rannych zostało 11 żołnierzy

Wypadek wojskowego Stara w Hajnówce na Podlasiu. 11 żołnierzy rannych
for. Pixabay

Aż dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądowały obok miejsca tragicznego zdarzenia pod Hajnówką na Podlasiu. Doszło tam do wypadku wojskowej ciężarówki, w którym rannych zostało 11 osób. Dwie z nich są w stanie ciężkim.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przed południe, w niedaleko Hajnówki na Podlasiu. Prawdopodobnie z powodu trudnych warunków pogodowych – m.in. oblodzeń na drodze – wojskowa ciężarówka, przewożąca 12 żołnierzy, wypadła z drogi.

„Zgłoszenie wpłynęło o godz. 9:20. Wypadek miał miejsce w miejscowości Starzyna” – przekazało dla „Wprost” biuro prasowe podlaskiej policji.

„Poważny wypadek drogowy niedaleko wsi Starzyna na Podlasiu. Mnóstwo służb mundurowych, ratowniczych, helikoptery. Nieoficjalnie mieszkańcy informują o wypadku z udziałem funkcjonariuszy” – poinformował z kolei na portalu X Piotr Czaban z Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego (POHP).

REKLAMA

Poważny wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki na Podlasiu. 11 żołnierzy zostało rannych, w tym dwie ciężko

Dziennikarze „Polsatu News” zapytali o zdarzenie mł. bryg. Piotra Sienkiewicza z PSP w Hajnówce. Jak opisał – wojskowy star wjechał do rowu i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia rannych zostało 11 żołnierzy, z czego dwoje jest w stanie ciężkim. Obok miejsca wypadku lądowały aż dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Jedna z kobiet z podejrzeniem urazu kręgosłupa śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala w Siedlcach. Kolejną z poszkodowanych osób zabrała druga maszyna LPR. Pozostałe 8 ambulansami rozwieziono do szpitali w okolicach” – informuje RMF FM.