Koronawirus dotarł do kolejnego kraju graniczącego z Polską. O trzech potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Czechach poinformował w niedzielę minister zdrowia Adam Vojtiech. Są to pierwsze zakażenia groźnym Covid-19 w tym kraju.

Wszystkie zainfekowane osoby przebywały wcześniej we Włoszech. Dwie z nich znajdują się obecnie na oddziale chorób zakaźnych jednego ze szpitali w Pradze, a trzecia jest w szpitalu w Uściu nad Łabą. Pobrane od tych pacjentów próbki mają zostać przebadane przez laboratorium w Berlinie.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu ubiegłego roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 60 krajów. Koronawirus zabił dotąd około trzech tysięcy osób, przy czym do większości śmiertelnych przypadków doszło w Chinach.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na świecie wzrosła do ponad 86 tysięcy. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, szczególnie w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, w których zmarło już 29 osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę