Tymański o Morawieckim: Wioskowy głupek

Znany muzyk i kompozytor Tymon Tymański skrytykował w mediach społecznościowych premiera Mateusza Morawieckiego za jego słowa dotyczące końca pandemii koronawirusa w Polsce.

Szef rządu w Wysokiem Mazowieckiem przekonywał, że sytuacja z COVID-19 „stabilizuje się w sensie jak najbardziej pozytywnym, coraz mniej jest zachorowań, zgonów jeszcze mniej”. – To już jest teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę – stwierdził. Innym razem z ust premiera padła opinia, że koronawirus jest już w Polsce „w odwrocie” i nie trzeba się go już bać.

Czytaj także:  Ogórki małosolne – dlaczego są tak zdrowe?

Tymański, który stworzył muzykę do takich filmów jak „Wesele” czy „Sztos”, reagując na te uspokajające deklaracje, nazwał premiera „wioskowym głupkiem”.

„Brawo, panie wioskowy głupku! Oto nadchodzi wzrost fali zachorowań. Ale pana to przecież g***o obchodzi, panie Bankster”, napisał na swoim profilu na Facebooku.. „W razie infekcji może pan liczyć na specjalne przywileje. A druga fala zachorowań dotyczy tylko nas – zwykłych śmiertelników”, oświadczył Tymański.

Morawiecki powiedział: "To już jest teraz choroba, można powiedzieć, jak inne (…). Stabilizuje się w sensie jak…

Opublikowany przez Tymon Tymański Sobota, 25 lipca 2020

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.