fot. Vitaly V. Kuzmin | CC BY-SA 4.0

Zdaniem ekspertów Rosjanie utrzymują wielką przewagę ogniową nad Ukraińcami na froncie wschodnim. Nie oznacza to jednak, że sami nie ponoszą strat. Obrońcy cały czas udowadniają, że potrafią zadać okupantowi bardzo dotkliwe straty. W sieci pochwalili się nagraniem, na którym widać jak niszczą rosyjski zestaw artyleryjsko-rakietowy, warty miliony dolarów – podaje „o2”.

Dziś mija 129 dzień wojny na Ukrainie. Rosyjska inwazja trwa nieprzerwanie od 24 lutego, ale Ukraina nadal się trzyma i kontroluje większość swojego terytorium. Bohaterska postawa ukraińskich obrońców wybiła Putinowi z głowy rosyjski „blitzkrieg” (wojna błyskawiczna) na Ukrainie – już w pierwszych dnia. Z każdym dniem jest tylko coraz ciężej. Pomimo dużych strat, Ukraińcy cały czas „odpłacają” się Rosjanom.

Ukraińcy zniszczyli rosyjski sprzęt wart miliony dolarów. To słynny „Pancyr”

Obrońcy chętnie dzielą się w mediach społecznościowych swoimi sukcesami z pola bitwy. Tym razem do sieci trafiło nagranie, na którym widać skuteczny atak ukraińskiego pocisku. Można tutaj mówić o wielkim sukcesie, gdyż trafiony i zlikwidowany został rosyjski samobieżny przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy „Pancyr S-1”.

To z jednej strony bardzo kosztowny cios dla rosyjskiej armii, a z drugiej zmniejszenie potencjalnych strat w ukraińskim sprzęcie – gdyż niezniszczony „Pancyr” jest zdolny przerabiać ukraińskie drony, samoloty i śmigłowce w „sito”. Zestaw jest uzbrojony w dwie dwulufowe armatki 2A38M kalibru 30 mm oraz dwanaście przeciwlotniczych pocisków rakietowych 57E6 lub 57E6-E.

To bardzo kosztowna maszyny – jeden taki zestaw wart jest ok. 70 milionów złotych! To jak cztery drony Bayraktar TB-2.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę