Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research dla portalu rp.pl wynika, że Polacy negatywnie odebrali usunięcie piosenki Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” z Listy Przebojów Trójki i anulowanie przez dyrekcję rozgłośni wyników głosowania.

15 maja krytykujący prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego utwór wygrał notowanie. Decyzję słuchaczy Trójki unieważniono, a strona internetowa z rezultatami głosowania została usunięta z internetu. Uznano to za przejaw cenzury ze strony PiS i Zjednoczonej Prawicy, zaś ze stacji w proteście przeciwko decyzjom kierownictwa rozgłośni odeszli czołowi jej dziennikarze.

Pracownia zadała respondentom pytanie: „Czy usunięcie notowania Listy Przebojów Trójki, wygranej przez piosenkę Kazika, wpłynęło na Pani/Pana stosunek do większości rządzącej?”.

W odpowiedzi 49,2 proc. ankietowanych stwierdziło, że po tym wydarzeniu „ocenia ją gorzej”. Przeciwnego zdania było 6,1 proc. badanych przez ośrodek, zaś 23,8 proc. nie widziało „związku między decyzjami Trójki a działaniami większości rządzącej”.

Zdania nie miało 20,9 proc. uczestników sondażu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę