Uwaga! Wycofano ten olej!

Z obrotu wycofano olej „Rizi Olej z ryżu” w litrowych butelkach z datą trwałości do 13.09.2021 r.. O powodach wycofania produktu ze sprzedaży poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

   

Władze Holandii poinformowały poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach, o wycofaniu kolejnej partii produktu „Rizi Olej z ryżu” w butelkach 1000 ml, oznaczonych datą minimalnej trwałości – 13.09.2021 r. Importerem produktu z Tajlandii jest Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading. GIS nie zaleca spożywania tego produktu! To nie pierwszy raz, kiedy olej został wycofany.

Powodem takiej decyzji jest przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych. W dniu 26 lutego Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie (UE) 2018/290 zmieniające rozporządzenie (WE) 1881/2006 w odniesieniu do najwyższych dopuszczalnych poziomów estrów glicydowych kwasów tłuszczowych (GE) w żywności. Nowe rozporządzenie ustanawia najwyższe dopuszczalne poziomy estrów glicydowych kwasów tłuszczowych (GE) w olejach i tłuszczach roślinnych, preparatach do początkowego żywienia niemowląt, preparatach do dalszego żywienia niemowląt i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt i małych dzieci.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News