Pixabay.com

Zlewozmywak jest niezbędnym elementem każdej kuchni. Codzienne i częste korzystanie z niego powoduje, że nierzadko musimy go czyścić z uporczywych zabrudzeń. Istnieje kilka sposobów, które mogą nam to znacząco ułatwić.

Jeżeli do czyszczenia zlewu używany chemiczne środki do czyszczenia, musimy pamiętać o doborze odpowiedniego produktu. Co jednak najlepsze, wcale nie musimy decydować się na sklepowe zamienniki, bowiem możemy doczyścić zlew przy pomocy domowych produktów.

W przypadku zlewozmywaków ze stali nierdzewnej nie powinniśmy używać druciaków do mycia. Powodują one bowiem powstawanie trudnych do usunięcia rys, a w konsekwencji nawet rdzy.

Jeśli chodzi o zlewy granitowe, do czyszczenia powinniśmy stosować miękką szmatkę lub gąbkę oraz delikatne środki myjące, bez środków żrących w składzie. Zamiast chemii warto postawić na wodę z sodą lub kwaskiem cytrynowym.

Jeżeli nie możemy uporać się z zaciekami w zlewie, być może w naszej wodzie jest zbyt dużo wapnia. Po wysprzątaniu zlewu warto przetrzeć jego powierzchnię kuchennym olejem, dzięki czemu woda będzie z niego łatwiej spływać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę