W piłkę nożną można grać w każdym wieku! Najstarszy profesjonalny piłkarz ma…

73-letni Isaak Hayik został uznany za najstarszego sportowca, który rozegrał mecz piłkarski w oficjalnych rozgrywkach ligowych. 5 kwietnia, jako bramkarz drużyny Ironi Ir Yehuda, Hayik wystąpił w meczu 4. ligi izraelskiej przeciwko Maccabi Ramat Gan. Co prawda jego zespół przegrał 1:5, ale Hayik, który pomiędzy słupkami stał przez 90 minut, po zakończeniu spotkania został oficjalnie uznany za najstarszego piłkarza uczestniczącego w profesjonalnych rozgrywkach. Tym samym jego nazwisko trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa.

Bramkarz, który niedługo będzie świętował 74. urodziny, nie zamierza kończyć z grą w piłkę. – Jestem gotowy na kolejną rozgrywkę – zapowiedział.  – Mój występ to jest źródło dumy nie tylko dla mnie, ale i dla całego izraelskiego sportu – podsumował swoje osiągnięcie.

Dotychczasowym rekordzistą w tej kategorii był Urugwajczyk Robert Carmona , który swój ostatni zawodowy mecz rozegrał w 2015 roku, mając 53 lata. Natomiast palmę pierwszeństwa najstarszego strzelca bramki w regularnych rozgrywkach dzierży 52-letni Japończyk Kazuyoshi Miura, który zdobył gola podczas meczu drugiej ligi japońskiej w 2017 roku.

Komentarze

Czytaj także:  PILNE. Potężna eksplozja w centrum miasta! (WIDEO)
Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.