REKLAMA

szczepionka
fot. Pixabay

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła w tym tygodniu, że w UE może się rozpocząć debata nad wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi. Nie wszystkie państwa członkowskie Wspólnoty akceptują jednak taką propozycję. Władze Hiszpanii już zadeklarowały, że są przeciwne wprowadzeniu obowiązkowych szczepień.

REKLAMA

– Rozumiem, że niektóre państwa o niskiej liczbie zaszczepionej populacji mogą o tym myśleć, a Ursula von der Leyen zapowiadać otwarcie debaty, ale ta sprawa nas nie dotyczy – oświadczyła hiszpańska minister zdrowia Carolina Darias.

Polityk wskazała, że do czwartkowego wieczora w tym 47-milionowym kraju pełen proces szczepień przeciwko Covid-19 zakończyło już 89,4 proc. obywateli w wieku powyżej 12 lat.

REKLAMA

Carolina Darias, wskazując na “wysoki poziom świadomości obywatelskiej”, podkreśliła, że Hiszpania znajduje się w światowej czołówce pod względem osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

W Hiszpanii szybko rośnie też liczba obywateli, którzy po pełnym zaszczepieniu przyjęli już dodatkową dawkę preparatu przeciwko COVID-19. Służby medyczne szacują, że jest to ponad 5,2 mln osób.

REKLAMA

REKLAMA