REKLAMA

Mariusz Kamiński
Fot.Facebook.com/MSWiARP

Sąd Okręgowy w Warszawie w całości umorzył postępowanie dotyczące wykonania przez Mariusza Kamińskiego prawomocnego wyroku dwóch lat więzienia – informuje Wirtualna Polska. Jest to efekt składanych zażaleń.

REKLAMA

– Wobec wydania przez prezydenta RP w dniu 23 stycznia 2024 r. postanowienia o zastosowaniu prawa łaski sąd postanowił umorzyć w całości postępowanie wykonawcze dotyczące wykonania wobec skazanego Mariusza Kamińskiego prawomocnego wyroku – czytamy w uzasadnieniu decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie.

Składane wnioski ws. Mariusza Kamińskiego

Cała sprawa ma swój początek 20 grudnia 2023 roku, kiedy to Sąd Okręgowy w Warszawie wydał prawomocny wyrok wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Chodziło o nadużycia władzy przy tak zwanej aferze gruntowej.

REKLAMA

Tydzień później obrońca byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS złożył wniosek o umorzenie postępowania karnego do Sekcji Wykonawczej X Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Chodziło o odmowę wszczęcia postępowania.

Podobne pismo złożył zastępca prokuratora okręgowego w Warszawie, chcąc umorzenia postępowania wykonawczego i wstrzymania wykonywania kary. 8 stycznia Sąd Rejonowy nie uwzględnił wniosków obrońcy, zarządzając doprowadzenie obu polityków do aresztu.

REKLAMA

REKLAMA