Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański w radiowej Trójce ostro zaatakował przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, zarzucając mu „insynuacyjne wystąpienia” oraz „frustrację”. Członek rządu Mateusza Morawieckiego skomentował w ten sposób wpis na Twitterze byłego premiera, w którym Tusk stwierdził, że obecna władza jest patronem narodowców i kiboli, którzy w sobotę atakowali i bili uczestników Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku.

– Czasami puszczają nerwy szefowi RE Donaldowi Tuskowi i wychodzi on ze swojej roli, by wdawać się w nieuzasadnione i niesprawiedliwe zaczepki. To niezgodne z rolą, którą pełni – stwierdził Szymański, komentując wpis Tuska, w którym zaapelował on, by wszyscy Polacy, niezależnie od poglądów, zdecydowanie powiedzieli „dość przemocy!”. Szymański dodał, że szef RE „przyzwyczaił do tego typu insynuacyjnych wystąpień w mediach społecznościowych”.

Zdaniem Szymańskiego reakcja Tuska na zajścia w Białymstoku spowodowana jest frustracją byłego szefa Platformy Obywatelskiej „związaną z tym, że w Polsce od długiego czasu nie rządzą partyjni koledzy przewodniczącego Tuska”. Szymański uważa, że  Tusk „powinien się powstrzymać od takich komentarzy”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę