W dniu dzisiejszym w Gdańsku zatrzymano trzy osoby w związku z napadem na dwóch szwedzkich turystów. Do napaści na obcokrajowców doszło 21 maja br. w Gdańsku. Według nieoficjalnych źródeł wśród zatrzymanych jest wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Polacy napadli na Szwedów około północy 21 maja przy ul. Katarzynki, będącej w ścisłym historycznym centrum Gdańska. Wtedy to trzej młodzi mężczyźni zaatakowali dwóch obywateli Szwecji i „wykorzystując ich stan bezbronności”, okradli jednego z nich, zabierając mu telefon komórkowy. Obcokrajowcy zostali tak mocno pobici, że trafili do szpitala. Jeden z nich miał złamaną nogę.

Prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku stwierdził: –  Z materiału dowodowego zgromadzonego przez prokuraturę wynika, że wobec jednego z pokrzywdzonych użyto przedmiotu przypominającego pałkę z okrągłą końcówką. Mężczyzna został nią uderzony co najmniej dwukrotnie, co spowodowało u niego poważne obrażenia.

W dniu dzisiejszym Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował, że w związku z prowadzoną przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk Śródmieście sprawą zatrzymano trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Osoby te wytypowano na podstawie zeznań pokrzywdzonych, nagrań monitoringu oraz innych dowodów pozyskanych w sprawie.

Lokalne media podały, opierając się o informacje ze źródeł zbliżonych do organów ścigania, że wśród zatrzymanych osób jest m.in. wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Postępowanie zostało wszczęte w kierunku przestępstwa z art. 280 KK, czyli rozboju, które jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę