Wrocław. 2,5 tys. osób ewakuowanych! Trwa niebezpieczna akcja

Wrocław. 2500 mieszkańców ewakuowanych z domów z samego rana
We Wrocławiu trwa ewakuacja z powodu odnalezienia 500-kilogramowego niewybuchu | fot. Twitter | @Policja_KSP

Trwa ewakuacja placu Staszica we Wrocławiu. Od samego rana policjanci pukają do drzwi, prosząc mieszkańców o opuszczenie swoich domów. Mieszkania musi opuścić nawet 2,5 tys. osób! Powodem ewakuacji jest odnalezienie w pobliżu bomby z czasów II wojny światowej. Masa niewybuchu może wynosić nawet 250 kilogramów!

REKLAMA

W czwartek pracownicy remontujący ulicę przy placu Staszica odnaleźli pod ziemią ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej. Wczesnym rankiem w piątek, 26 maja, do drzwi okolicznych mieszkańców zapukała policja z prośbą o opuszczenie domów. To ewakuacja, na wypadek, gdyby doszło do eksplozji zabezpieczanego ładunku.

„Od samego rana policjanci pukają do drzwi, prosząc o opuszczenie mieszkań” – przekazała Aleksandra Freus z wrocławskiej policji w rozmowie z Radiem ZET. „Od godz. 11 na miejscu będą pracować saperzy” – dodała.

Ogromna ewakuacja na terenie Wrocławia. W okolicach placu Staszica odnaleziono ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej. Ewakuacja obejmie nawet 2,5 tys. mieszkańców

Akcja ewakuacyjna ma dotyczyć nawet 2,5 tys. osób! Jest zakrojona na naprawdę szeroką skalę. Na mieszkańców ewakuowanych z domów, przy dworcu Wrocław Nadodrze, będą czekały autobusy, które następnie przetransportują ludzi w bezpieczne miejsce.

REKLAMA

„Ewakuacja odbywała się w obrębie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji przy ul. Dębickiego), ul. Trzebnicka od skrzyżowania z Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich. Następnie Plac ks. Stanisława Staszica od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorska w Pl. Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, od ul. Biskupa Tomasza do ul. Łowieckiej, ul. Łowiecka do ul. Reymonta” – czytamy na portalu „wiadomosci.radiozet.pl”.

Lokalni urzędnicy poinformowali ponadto na profilu „Inwestycje we Wrocławiu”, że na czas usuwania potężnego niewybuchu w okolicy wystąpią utrudnienia. Nie będą kursowały pociągi i nie będzie możliwości przejazdu wiaduktem na ul. Reymonta.