Wrzuć kasztany do pralki
fot. Pixabay

Wrzuć kasztany do pralki, a będziesz zaskoczony efektem. Mało kto wie o tym niezwykle ekologicznym sposobie. Sprawdź i wypróbuj! 

Sezon na kasztany trwa, dlatego warto je dobrze wykorzystać. Oprócz tego, że są jadalne i można zrobić z nich ciekawe przysmaki, to mają również inne zastosowanie. A mianowicie, warto je wrzucić do pralki z praniem, a efekty będą zaskakujące. Jak to działa? O tym w dalszej części artykułu.

Wrzuć kasztany do pralki – ekologiczny i skuteczny trik

Wrzuć kasztany do pralki

Kasztany zawierają garbniki, które świetnie sprawdzają się w przypadku niestrawności. Mają działanie przeciwzapalne i rozkurczowe oraz są bardzo skuteczne na biegunkę. Najczęściej przygotowuje się z nich napar lub herbatki.

Mają one jednak większe zastosowanie, między innymi w łazience – możesz wykorzystać je do przygotowania ekologicznego płynu do prania. To świetna alternatywa dla chemicznych, mocnych środków piorących. Jak zrobić płyn do prania z kasztanów? Oto prosty przepis!

Składniki na 1 pranie: 

» 10 kasztanów
» 300 ml wrzątku

Przygotowanie:

Kasztany opłucz pod wodą, a następnie rozdrobnij na bardzo małe kawałki w malakserze lub za pomocą noża. Zalej je wodą i odstaw na 3-4 godziny. Po tym czasie wystarczy przecedzić całość i gotowy wywar wlać w miejsce na płyn do płukania. Warto wrzucić też kilka kasztanów do bębna, wspomoże to cały proces.

Pamiętaj jednak o tym, że wywar nadaje się do kolorowego prania! Jeśli chcesz użyć go do białych ubrań, wystarczy usunąć wcześniej skorupkę kasztanów. 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę