Choinka
fot. pixabay.com

W wielu mieszkaniach stoją już piękne, ubrane choinki. Wiele osób i w tym roku zdecydowało się na zakup żywej choinki. Ma ona wiele zalet. Przede wszystkim pięknie pachnie, co nadaje świętom niesamowitego klimatu. Niestety, żywe choinki mają także swoje wady.

Jak przedłużyć życie choinki?

Szczególnie kiedy wybraliśmy choinkę z marketu musimy liczyć się z tym, że dość szybko zacznie ona gubić swoje igły. W mieszkaniach jest przeważnie ciepło i dość sucho, a iglaste drzewka nie są odpowiednio przystosowane do takich warunków. Jak jednak przedłużyć żywotność naszej choinki i sprawić, że nie będzie ona zbyt szybko gubić swoich igieł?

Zaraz po zakupie choinki warto ją nieco zahartować. W tym celu można na jedną lub dwie doby wstawić drzewko do piwnicy. Dzięki temu choinka nie dozna tak gwałtownej zmiany temperatury jak wtedy, kiedy wniesiemy ją od razu do mieszkania.

Wypróbuj te sposoby

Jeśli nasze drzewko stoi w stojaku z wodą to warto jest dodać do wody kilka monet wykonanych z miedzi. Pierwiastek ten ma właściwości zatrzymujące rozwój glonów, grzybów oraz bakterii. Dzięki temu nasza choinka dłużej zachowa zdrowie i nie będzie tracić igieł.

Innym ze sposobów na przedłużenie żywotności naszej choinki jest podlewanie ją ciepłą wodą z cukrem. Ciepła woda przyczyni się do lepszego nawodnienia drzewka, a cukier odżywi choinkę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę