Wrzucam to do toalety
fot. screen Youtube / Sprytne Triki

Wrzucam to do toalety przed wizytą gości i dzięki temu jest czysta, pachnąca w błyskawicznym tempie. Sprawdź co trzeba zrobić.

Każdy z nas wie, że utrzymanie świeżości i czystości toalety jest nie tylko ważne dla naszego komfortu, ale również stanowi odbicie naszej dbałości o higienę i porządek w domu. Szczególnie w momencie, gdy spodziewamy się gości, chcemy, aby toaleta prezentowała się jak najlepiej. Czy istnieje skuteczny i szybki sposób na to, aby w zaledwie kilka sekund odświeżyć toaletę? Okazuje się, że odpowiedź jest zaskakująco prosta – tak!

Wrzucam to do toalety przed wizytą gości. Pachnie i błyszczy w kilka sekund

Kulki do toalety, znane również jako „kulki zapachowe do spłuczki” lub „kulki czyszczące”, to małe, kuliste produkty, które można wrzucić bezpośrednio do toalety – zwłaszcza w sytuacji niespodziewanych gości. Zazwyczaj są one wykonane z kompresowanych substancji chemicznych i środków pachnących, które reagują z wodą i uwalniają swoje składniki podczas spłukiwania.

Składniki:

» 1 szklanka sody oczyszczonej
» 1/2 szklanki soku z cytryny
» 20-30 kropel ulubionego olejku eterycznego (np. eukaliptusowego, lawendowego, cytrynowego)
» 1-2 łyżki wody (opcjonalnie, do uzyskania odpowiedniej konsystencji)

Przygotowanie:

W dużej miseczce połącz sodę oczyszczoną i kwas cytrynowy. Te dwa składniki działają synergicznie, pomagając oczyścić i pozbyć się osadu z toalety. Dodaj ulubiony olejek eteryczny, a potem opcjonalnie niewielką ilość wody, by otrzymać konsystencję podobną do mokrego piasku. Mieszaj składniki dokładnie, aż uzyskasz jednolitą masę.

Przełóż masę do formy silikonowej w kształcie kulki do toalety lub formuj małe kulki ręcznie. Możesz także użyć łyżeczki do lodów lub łyżki stołowej, aby formować mniejsze kuleczki. Umieść formę z kulkami w miejscu suchym i ciepłym, aby kule mogły wyschnąć i stwardnieć. Może to potrwać od kilku godzin do kilku dni. Gotowe kule przechowuj w szczelnym pojemniku.

Kulkę wystarczy wrzucić do toalety przed spłukaniem. Rozpuści się pozostawiając pianę i świeży zapach, a w dodatku oczyści wnętrze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę