Zlew
YouTube | BEST LIST

Codziennie intensywnie korzystamy ze zlewu w naszej kuchni. Niestety, często lądują w nim różnorodne odpadki, które szybko doprowadzają do zatkania odpływu. To z kolei powoduje nie tylko utrudniony przepływ wody, ale także wygląda dość nieestetycznie, a w kuchni panuje niezbyt przyjemny zapach. Jak temu zaradzić?

Skuteczny sposób na zatkany zlew

Aby raz na zawsze pożegnać się z problemem zatkanego zlewu, warto wypróbować tani i prosty trik. Będziemy potrzebować tylko wrzątku i połowy szklanki soli, połowy szklanki sody oczyszczonej i szklankę octu spirytusowego.

 Sól oraz sodę oczyszczoną wsypujemy do odpływu, a następnie zalewamy całość podgrzanym octem spirytusowym. Odczekujemy około 10 minut i po tym czasie do odpływu wlewamy także wrzątek. Po kilku minutach nasz zlew będzie odetkany, a my pożegnamy brzydkie zapachy.

Stosuj raz w tygodniu

Warto jednak pamiętać, że aby utrzymać nasz zlew w odpowiednim stanie najlepiej jest powtarzać powyższy zabieg raz w tygodniu. Dzięki temu na bieżąco będziemy usuwać resztki pożywienia i nie doprowadzimy do zatkania odpływu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę