– Módlcie się Samuelu Pereiro i spółko propagandzistów z TVP, abym po wyborach nie miał wpływu na TVP, bo jeśli tak się stanie, to wszyscy wylecicie „na zbity pysk” z dyscyplinarką, a część zapewne także i z pozwami m.in. za działanie na szkodę spółki – zapowiedział poseł Nowoczesnej Piotr Misiło.

Polityk zareagował w ten sposób na manipulacje telewizji publicznej dotyczące ostatniego szczytu Grupy G20 w japońskiej Osace. Portal TVP Info poinformował wówczas niezgodnie z prawdą, że prezydent USA Donald Trump nie chciał podać ręki szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi. Sprawę tego fake newsu opisaliśmy także na naszym portalu.

Postawę telewizji publicznej skomentował były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej.

„Pamiętam tę zasadę manipulacyjną propagandy TVP z czasów PRL: jeśli o czymś nie mówimy, tego nie ma. Tylko o ile wtedy mogła ona mieć jakiś sens, to dzisiaj – w erze internetu, pluralizmu medialnego, mediów społecznościowych – tylko ośmiesza ją stosujących”, zauważył na portalu społecznościowym.

Kłamstwa dziennikarzy z instytucji kierowanej przez Jacka Kurskiego zostały obalone zostały niemal natychmiast obalone przez internautów, którzy wskazywali też na inne manipulacje telewizji publicznej.

„Robimy kolejne warsztaty z młodzieżą na temat fake news. Przyda się, by młodzież widziała poziom ogłupiania przez TVPiS”, stwierdził marszałek Pomorza Zachodniego Olgierd Geblewicz.

„TVP Info poinformowało, że Donald Tusk nie uścisnął ręki Donalda Trumpa, ale jednak uścisnął… Być propagandową parodią dziennikarstwa to oni umieją, ale być parodią propagandy to jednak trzeba umieć”m podkreślił dziennikarz Ziemowit Szczerek

Patryk Wachowiec z fundacji FOR napisał natomiast, że „W »Wiadomościach« partyjnej TVP trzeci dzień bez informacji o opinii rzecznika generalnego TSUE, która była na »jedynkach« w »Informacjach« Polsatu i »Faktach« TVN. O wyroku NSA ws. jawności wyborów nowej KRS też cisza”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę