Wysoka inflacja nie tylko w Polsce. Tak sobie radzą sklepy w Niemczech

Masło
Twitter | 🕊🐶🏍 Tєѕkα Yαя❤️‍🔥🐕🕊

Inflacja w Polsce w ostatnich miesiącach osiąga rekordowe poziomy. Jak się okazuje, wysokie ceny dotyczą nie tylko naszego kraju. W niemieckim sklepie Lidl wprowadzono zabezpieczenia antykradzieżowe, które pojawiły się na mięsie czy maśle.

REKLAMA

Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w sierpniu inflacja w Polsce wyniosła 16,1%. Od dłuższego czasu ceny w sklepach, rachunki za gaz, opał czy energię elektryczną są niezwykle wysokie.

W Niemczech wskaźnik inflacji również rośnie bardzo szybko. Co prawda nie jest on tak wysoki jak w Polsce, ale w sierpniu wyniosła 7,9%, co również przekłada się na drastyczny wzrost cen wielu produktów konsumpcyjnych.

Niemieckie media podają, że w szczególności w ostatnim czasie podrożało mięso i masło. Niektóre sklepy musiały w związku z tym podjąć radykalne kroki. I tak na przykład w Lidlu konieczne było wprowadzenie specjalnych zabezpieczeń antykradzieżowych.

REKLAMA

Jakiś czas temu w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których widać naklejki umieszczane na opakowaniach produktów na sklepowych półkach. Żółte kwadraty pojawiły się na tackach z mięsem czy kostkach masła.

Podziel się: