Były opozycjonista Krzysztof  Wyszkowski wypowiedział się w mediach społecznościowych na temat portalu Onet i zestawił go z  hitlerowskim i antysemickim tygodnikiem „Der Stürmer”, który ukazywał się w latach 1923–1945 i był związany z NSDAP.

W ostatnich dniach Onet, należący do niemieckiego koncernu Ringier Axel Springer Polska, stał się obiektem gwałtownego ataku ze strony polityków PiS i środowisk związanych z partią Jarosława Kaczyńskiego. W piątek portal został zaatakowany przez polityka PiS Marka Suskiego i przyrównany przez niego do niemieckich nazistów. W sobotę Wyszkowski poparł ten punkt widzenia.

„Co to jest Onet? To elektroniczna wersja gazociągu Ribbentrop-Mołotow czyli polskojęzyczna rura do gazowania Polaków!”, napisał członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej na Twitterze.

W innym z wpisów Wyszkowski oświadczył, że co prawda w przypadku „strony Onet  każda poszczególna informacja może być uznana za dopuszczalny efekt punktu widzenia”. Jednak jego zdaniem „całość przekazu gadzinówki to brudna woda po Der Sturmer”. „Tak jak kiedyś, napastliwy antypolonizm tym razem w wykonaniu polskich najemników antypolskiego właściciela”, oznajmił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę