Zięć zamordował swoją teściową siekierą
fot. Twitter | @Policja_KSP

Po 20 latach zatrzymany został mężczyzna, który zabił sprzedawczynię dla butelki wódki i 170 złotych, które ukradł z jej torebki. Dzięki policjantom z Archiwum X dobiegło końca jedno z najdłuższych śledztw w tarnowskiej prokuraturze.

Przed 20 laty tragicznie zginęła 35-letnia Teresa K. Przed zamknięciem jednego ze sklepów spożywczych w Niedomicach pod Tarnowem mężczyzna wszedł do środka i zadał sprzedawczyni kilkadziesiąt ciosów nożem. Następnie ukradł butelkę wódki i 170 złotych z jej portfela.

Jeden z klientów znalazł znajdujące się w morzu krwi ciało kobiety. Co prawda na miejscu śledczy zabezpieczyli ślady krwi należące do sprawy, ale nie udało się ustalić jego tożsamości, dlatego śledztwo zostało umorzone.

Jesienią 2022 roku wznowiono badania, dzięki czemu udało się rozwiązać zagadkową śmierć ekspedientki. Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie wykazał zgodność profilu genetycznego Marka T. ze śladem znalezionym przed laty na miejscu zbrodni. W chwili zabójstwa miał zaledwie 17 lat.

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie skierowała już akt oskarżeniu przeciwko zatrzymanemu w sprawie morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Na proces Marek T. poczeka w areszcie. Wcześniej mężczyzna odsiadywał już wyrok za rozbój.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę