REKLAMA

REKLAMA

Superwizjer TVN ujawnił na swojej stronie internetowej nagranie z koncertu na festiwalu „Orle Gniazdo”, które wcześniej zostało wycięte ze słynnego materiału z celebrowaniem urodzin Hitlera „Polscy neonaziści”.

Na koncercie, który odbył się w lipcu ubiegłego roku w Kępie w województwie łódzkim, wokalistka kapeli Gan ze Szczecina podżegała do zamordowania byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

REKLAMA

– Słuchajcie, ostatni numer. O tym czerwonym, rudym sk*******u, je****m zdrajcy, pomietle ku**y Merkelowej. Tusk! Za****ć go, ku**a, nożem prosto w serce – zagrzewała publiczność wokalistka, zapowiadając wykonanie utworu.

Jak widać na materiale kręconym ukrytą kamerą, hasło „zabić Tuska” podchwycili fani. – Za****ć go prosto w serce! – krzyknął jeden z nich.

REKLAMA

Stacja TVN poinformowała, że wokalistka zespołu Gan, która nawoływała do zamordowania Donalda Tuska, pracuje… w jednym z sądów okręgowych.

Jak dotąd żadna z prokuratur nie wszczęła śledztwa w sprawie podżegania do zabójstwa. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi postępowanie pod kątem propagowania treści nazistowskich na festiwalu „Orle Gniazdo”, a Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zajmuje się organizowaniem rocznicy urodzin Adolfa Hitlera w wodzisławskich lasach.

REKLAMA