Jak informuje portal radiolodz.pl, fryzjerka z Wielunia została zakażona koronawirusem. Od czasu ponownego otwarcia salonu fryzjerskiego 18 maja, zamkniętego z powodu pandemii, kobieta miała kontakt z co najmniej 60 klientami. Sanepid ma już dane osób, które skorzystały z usług chorej fryzjerki.

– Dzwonimy do nich i podejmujemy czynności – mówi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu Barbara Sułkowska. – Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić jak długo miał miejsce kontakt z tą panią. W zależności od ustaleń część osób kierowana jest na kwarantannę, a część pod nadzór epidemiologiczny – wyjaśnia.

Koronawirus u kobiety został potwierdzony podczas  badań przesiewowych, przeprowadzanych w związku z wykryciem ogniska zakażeń wśród pracowników fabryki mebli w Kępnie w Wielkoposlce. Testy, którym poddano prawie tysiąc osób zatrudnionych w zakładzie, dały pozytywne wyniki aż u niemal 300 z nich.

U fryzjerki z Wielunia wykryto zakażenie COVID-19, gdy poddano testom członków rodzin pracowników kępińskiej fabryki mebli.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat