„Złamano obostrzenia”. Scheuring-Wielgus zawiadamia prokuraturę w sprawie urodzin Radia Maryja

REKLAMA

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała na Twitterze, że złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z łamaniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa podczas mszy z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

Uroczystości urodzinowe rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka odbyły się w sobotę w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. W odprawionej w nim mszy św. uczestniczyli obok hierarchów Kościoła katolickiego również politycy Zjednoczonej Prawicy, w tym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef MON Mariusz Błaszczak i prezydencki minister Adam Kwiatkowski. Prezydent Andrzej Duda wystosował do uczestników obchodów okolicznościowy list.

REKLAMA

Scheuring-Wielgus w zawiadomieniu do prokuratury wskazała na złamanie obowiązujących przepisów antycovidowych. Zarzuciła również bierność policji.

„W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń”, napisała parlamentarzystka na portalu społecznościowym.

Na dołączonych do wpisu fotografiach z mszy widać wyraźnie, że jej uczestnicy nie przestrzegają wprowadzonych przez rząd Mateusza Morawieckiego obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.

Zgodnie z nimi w kościołach obowiązuje limit osób, czyli maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż półtora metra. Obowiązkowe jest również zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Z kolei w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, a ich uczestnicy mają obowiązek noszenia maseczek i zachowania półtora metra odległości od innych osób.

Udostępnij: