plaga mrówek
fot. Pxhere

Mrówki to bardzo natarczywe owady, które zwykle przychodzą jak intruzi i lekkomyślnie dewastują uprawy, a nawet wkraczają do mieszkań. Budzą niepokój zwłaszcza ogrodników. Zastosuj na mrówki specjalny oprysk, a pozbędziesz się ich raz na zawsze.

Jak przyrządzić oprysk na mrówki?

Odradzamy stosowanie chemicznych środków, gdyż negatywnie wpływają one na kondycję roślin. Wszystkie niezbędne do zrobienia oprysku produkty, na pewno znajdziesz w swoim domu, a sam preparat przygotujesz szybko i bezproblemowo. Na początku weź jednego ogórka i pokrój go (wraz ze skórką) w talarki. Potem przełóż cząstki do blendera i zalej wszystko 1 szklanką wódki. Włącz urządzenie. Po zmiksowaniu powinieneś uzyskać gładką masę. Wówczas przecedź mieszankę przez sito w celu usunięcia pozostałości warzywa. Do oddzielnego naczynia dodaj 3 łyżki mydła w płynie albo szamponu do mycia włosów, a następnie połącz z ogórkową mieszaniną. Wszystko dobrze wymieszaj i przelej do pojemnika ze spryskiwaczem. Gotowe. Specyfik nanoś wszędzie tam, gdzie aż roi się od mrówek.

Jak pozbyć się mrówek innymi metodami?

Z plagą mrówek bardzo dobrze poradzi sobie wrzątek. Wystarczy polać nim mrowisko. To ryzykowna metoda, ale efektywna. Warto z niej skorzystać, gdy wszystkie inne strategie okazały się klapą.

Skuteczną metodą w walce z owadami jest biała kreda. Wystarczy nakreślić nią przed wejściem do mieszkania grubą linię, a żaden osobnik nie odważy się przez nią przejść. W kredzie jest zabójcze dla mrówek wapno. Kolejny patent na mrówki to ocet spożywczy. Połącz go z wodą w proporcji 1:1, a efekt odbierze Ci mowę. Owady oddalą się momentalnie.

Mrówki nie znoszą zapachu niektórych ziół. Nie tolerują szczególnie wrotyczu pospolitego. To sezonowa roślina, którą można spotkać w lesie czy na łące. Odstrasza nie tylko mrówki, ale i inne insekty (czytaj: Mole spożywcze go nienawidzą. Połóż w szafce, a uciekną w popłochu). Wrotycz w ilości 50 g zalej 10 l wrzącej wody i odstaw do wystudzenia. Chłodny napar stosuj dookoła plagi mrówek i obserwuj, jak szybko uciekają. W walce z pasożytami pomogą też olejki eteryczne i przyprawy. Mrówki nie tolerują aromatu cytrusów, cynamonu goździków i mięty.

Czytaj też: Wetrzyj w skórę jedną kroplę. Ukąszenie meszki zniknie błyskawicznie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę