Nagi mężczyzna wspiął się na ołtarz w Watykanie. Protestował przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę
fot. Twitter

To był szok dla turystów, którzy w czwartek odwiedzili Bazylikę św. Piotra w Watykanie. Na ołtarz (!) wspiął się nagi mężczyzna, po czym zaczął wznosić antywojenne okrzyki. Według mediów chodziło o demonstrację sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Sposób, w jaki manifestant wyraził swoje poglądy pozostawia jednak dużo do życzenia…

O tym incydencie rozpisują się wszystkie włoskie media. Do zdarzenia doszło w czwartek, 1 czerwca, chwilę przed godz. 19:00. Uwagę podziwiających wyjątkową Bazylikę św. Piotra turystów przykuł nagle szokujący widok. Kompletnie nagi mężczyzna wdrapał się na ołtarz świątyni, po czym zaczął wznosić antywojenne okrzyki.

Kompletnie nagi mężczyzna wszedł na ołtarz Bazyliki św. Piotra w Watykanie! Włoskie media: To protest przeciwko wojnie na Ukrainie

Według dziennika Il Messaggero, „czyn wydaje się być sprowokowany wojną w Ukrainie”. Wskazują na to napisy, które mężczyzna miał na plecach. Ich treść wzywała do ratowania ukraińskich dzieci. Ponadto „aktywista” miał wykrzykiwać antyrosyjskie hasła.

Wkrótce na miejscu pojawiła się policja oraz watykańscy żandarmi, którzy zdjęli nagiego mężczyznę z ołtarza i aresztowali.

Jak podaje agencja Reuters – „Na jego ciele zidentyfikowano ślady samookaleczenia, prawdopodobnie powstałe na skutek zadrapań paznokciami”. Z kolei Il Messaggero ustalił, że sprawca obscenicznego incydentu cierpi na depresję.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, przedstawiające opisaną sytuację.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!