Pixabay.com

Do skandalicznej i jednocześnie niezrozumiałej kradzieży doszło w jednym ze sklepów sieci Biedronka w Bydgoszczy. 78-letnia klientka ukradła puszkę, do której były wrzucane pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kobieta odpowie za swój czyn.

Do zdarzenia doszło w supermarkecie Biedronka na terenie bydgoskiej dzielnicy Wyżyny. Z nagrań kamer monitoringu wynikało, że kobieta po dokonaniu zakupów postanowiła ukraść znajdującą się przy kasie puszkę WOŚP.

Pracownicy sklepu po dostrzeżeniu braku puszki zgłosili sprawę na policję, którzy rozpoczęli poszukiwania złodziejki. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer i podzielili się nimi w mediach społecznościowych.

W komentarzach internauci wskazywali, że kobieta mogła zabrać puszkę przez pomyłkę. Policjantom udało się jednak szybko ustalić tożsamość 78-latki. „Gazeta Wyborcza” podała, że do jej mieszkania 14 stycznia pojechali policjantka i dzielnicowy.

Seniorka została przesłuchana i odpowie za kradzież. Sama zeznała, że ukradła puszkę, po czym ją wyrzuciła. Funkcjonariuszom nie udało się ustalić, ile pieniędzy znajdowało się w puszce. Niedługo 78-latka odpowie za kradzież przed sądem.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę