policja
Pixabay.com

Policja aresztowała już podejrzanego w sprawie napaści na kuriera, dostarczającego przesyłki w Unieminie (woj. zachodniopomorskie). Okazał się nim 17-letni chłopak. Podejrzany zadał kurierowi kilka ciosów nożem. Była to napaść rabunkowa – zaraz potem 17-latek zabrał jedną z paczek i uciekł.

Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 11:00. Podczas doręczania przesyłki „za pobraniem” w miejscowości Uniemino, kurier został zaatakowany nożem. Ofiara została dźgnięta kilka razy, po czym sprawca zabrał przesyłkę i uciekł. Policjanci poszukiwali go przez następne kilka godzin, aż wieczorem udało się go schwytać. Funkcjonariusze odzyskali również przesyłkę, w której znajdował się telefon komórkowy.

Krwawy napad na kuriera w Unieminie. 17-latek kilkukrotnie dźgnął doręczyciela i ukradł paczkę

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa policji w Szczecinku Anna Matys – podejrzany nożownik został już schwytany. To 17-letni chłopak.

„Zatrzymany 17-latek to mieszkaniec powiatu szczecineckiego. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Trafił do szczecineckiej jednostki, gdzie spędził noc. Przeprowadzone zostały już z nim czynności” – powiedziała Anna Matys w rozmowie z „Faktem”.

17-latek został przesłuchany i postawiono mu zarzuty. Jest oskarżony o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Młody mężczyzna przyznał się do winy. „Podkreślam, że są to wstępne zarzuty, wstępna kwalifikacja czynu, która może ulec modyfikacji” – dodaje rzeczniczka szczecineckiej policji.

Kurier przeżył napad. Został jednak przetransportowany do szpitala, gdzie musiał poddać się operacji. „Jego życie nie jest zagrożone, ale ze względu na stan zdrowia, nie został jeszcze przesłuchany i stanie się to dopiero, gdy zgodzą się na to lekarze” – powiedział „Faktowi” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę