90-latka ze Złotoryi padła ofiarą rozboju. Sprawca to 14-latek
fot. Pixabay

Wstrząsające zdarzenie w Złotoryi. 90-letnia kobieta została brutalnie pobita przez… 14-letniego chłopca. Małoletni napastnik zapukał do jej mieszkania, a kiedy otworzyła, nie było już czasu na reakcję. Na staruszkę posypał się grad ciosów! Szybko okazało się, że to napad rabunkowy. 14-letni rozbójnik zażądał od 90-latki pieniędzy! Celu nie udało mu się jednak osiągnąć.

Do zdarzenia doszło w Złotoryi, w godzinach popołudniowych. Jak przekazali miejscowi policjanci – 90-letnia poszkodowana przebywała wówczas w swoim mieszkaniu. W pewnym momencie usłyszała głośne trzaskanie – ktoś mocno walił w jej drzwi. Kiedy seniorka je otworzyła, ujrzała 14-letniego chłopca, który niedawno mieszkał z nią po sąsiedzku.

„14-latek przewrócił kobietę na ziemię. Zadając uderzenia, doprowadził ją do stanu bezbronności, jednocześnie żądając wydania pieniędzy. Chłopak swojego celu nie osiągnął, ponieważ kobieta, wołając o pomoc, zaalarmowała swoich sąsiadów. Natychmiast przybiegli do mieszkania i udzielili kobiecie pomocy” – przekazuje mł. asp. Dominika Kwakszys, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi, cytowana przez „TVN24.pl”.

Rozbój na 90-letniej kobiecie w Złotoryi! Sprawcą 14-letni chłopiec

Wkrótce na miejscu pojawiła się również policja oraz karetka pogotowia. Ratownicy medyczni zabrali 90-latkę do szpitala. Policjanci natomiast zajęli się poszukiwaniami małoletniego napastnika. Znaleźli 14-latka bardzo blisko miejsca zdarzenia – chłopak ukrył się na sąsiedniej klatce schodowej.

Młody napastnik został zatrzymany i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka.

„Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Złotoryi trafił do ośrodka wychowawczego. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności” – dodaje mł. asp. Kwakszys.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę