Pixabay.com

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało projekt rozporządzenia, zgodnie z którym zakazane ma być noszenie mundurów wojskowych podczas zgromadzeń, podczas których dochodzi do niszczenia mienia.

W ostatnich tygodniach doszło do kilku ataków antyszczepionkowców na punkty szczepień. W ich efekcie komendanci policji w całej Polsce otrzymali zalecenia, aby w pobliżu tych miejsc lokować siły policyjne, których celem ma być zapewnienie bezpieczeństwa.

Do ataków na punkty szczepień w ostatnim czasie doszło między innymi w Grodzisku Mazowieckim, Gdyni, Wrocławiu, Zamości czy Poznaniu. W ostatnim z tych miast antyszczepionkowcy ubrani w wojskowe mundury weszli na rodzinny piknik.

Mariusz Błaszczak po wydarzeniach w Poznaniu napisał na Twitterze, że ,,antyszczepionkowi terroryści nie mogą udawać żołnierzy Wojska Polskiego”. Dodał przy tym, że prace nad zmianą przepisów zostały zakończone.

,,Rozporządzenie ma na celu ochronę używania munduru lub jego części i umożliwienie jego używania wyłącznie do realizacji zadań i uczestniczenia w przedsięwzięciach, które służą wykonywaniu konkretnych, określonych ustawowo zadań, istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz obronności państwa polskiego” – tłumaczy MON.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę