REKLAMA

Morderstwo
Fot. The Times

Mieszkaniec Kalifornii dopuścił się przerażającego morderstwa na swojej byłej partnerce. Mężczyzna ściął jej głowę prz użyciu niezwykle ostrej białej broni. Stanął przed sądem za okrutną zbrodnię i został uznany za winnego.

REKLAMA

Jose Rafael „Rafa” Solano Landaeta zamordował z premedytacją swoją żonę na środku ulicy w hrabstwie San Mateo. Dokonał tego przy użyciu miecza samurajskiego. Sprawa była tak szokująca, że pracującym nad nią śledczym zaoferowane urzędowe psychologiczne wsparcie.

Wstrząsające sceny wydarzyły się we wrześniu ubiegłego roku. „The Times” podał, że policja znalazła martwą 27-letnią Karinę Castro przed jej własnym domem. Za winnego uznano 34-letniego mieszkańca Redwood City, ojca ich dwójki dzieci. W chwili śmierci matki miały odpowiednio rok i siedem lat.

REKLAMA

Linią obrony mordercy było odwrócenie sytuacji. Oskarżony przyznał, że zabił kobietę w akcie samoobrony, natomiast jego rodzina przyznała, że bierze on silne leki z powodu problemów psychicznych. Niedługo po zabójstwie Solano został zawieszony w celu przejścia badań psychologicznych.

Lekarze uznali, że Solano był przy zdrowych zmysłach. Prokuratura okręgowa w USA poinformowała, że został uznany za winnego tego czynu. W jego sprawie odbędzie się jeszcze jego posiedzenie, podczas którego zostanie wymierzona kara. Grozi mu nawet do 26 pozbawienia wolności.

REKLAMA

REKLAMA