Atak w aubotusie
YouTube | TV Dami Jelenia Góra

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w jednym z autobusów MZK w Jeleniej Górze. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak wózek dziecięcy jednej z pasażerek wywrócił się. Jej towarzysz na tyle się zdenerwował, że rzucił się z pięściami na kierowcę.

Zdarzenie miało miejsce w autobusie linii numer 12 w Jeleniej Górze w środę 10 sierpnia. Zostało ono nagranie przez kamerę monitoringu znajdującą się wewnątrz pojazdu, natomiast od czwartku udostępniane jest w mediach społecznościowych.

Na wideo widać podróżującą z dzieckiem kobietę, która w trakcie jazdy trzymała się poręczy, jednak nie zabezpieczyła wózka z niemowlęciem. Za nią na fotelu siedział jej towarzysz.

– Zachowywali się dziwnie (…). Ona wciskała guzik, jakby chciała wysiąść, ale nie wysiadała. Zostawiała wózek i chodziła po autobusie. Oboje sprawiali wrażenie, jakby byli pod wpływem środków odurzających – powiedział Zbigniew Rzońca rzecznik prasowy MZK Jelenia Góra, cytowany przez portal lokalny 24jgora.pl.

Po wjechaniu na nierówność, wózek się przewrócił. Kobieta szybko go podniosła. Mężczyzna wpadł jednak w szał i gdy autobus zatrzymał się na przystanku, zaczął kopać i uderzać pięściami w drzwi, po czym brutalnie pobił kierowcę. Atak trwał kilkanaście sekund, aż w końcu mężczyzna odpuścił i wyszedł z autobusu razem z towarzyszką.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę