Fot.Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Lider Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro znów jest na ustach wszystkich. Swoim piątkowym wpisem na Twitterze wywołał falę komentarzy i dyskusję wśród internautów. W swoim tweecie skomentował wyrok w sprawie Władysława Frasyniuka. Użył słowa „śmieć” – podkreśla serwis „Interia”.

„Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny” – napisał w serwisie Twitter szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Słowa te były odniesieniem do wyroku wrocławskiego sądu, który zdecydował o umorzeniu sprawy Władysława Frasyniuka. Polityk został oskarżony o użycie „znieważających i poniżających” sformułowań wobec żołnierzy Wojska Polskiego i narażenie ich na „utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby”. Wypowiedź, która wywołała sądowy spór, padła na antenie TVN24 w sierpniu ubiegłego roku.

„Słowo ‘żołnierz’ jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi” – mówił wówczas Władysław Frasyniuk w TVN24. W odniesieniu do polskich żołnierzy, pełniących służbę na polsko-białoruskiej granicy, użył także słowa „śmieć”.

Wyrok wrocławskiego sądu na Twitterze podsumował Zbigniew Ziobro, który zwrócił się do żołnierzy WP. „Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu!” – napisał.

Wpis Zbigniewa Ziobry wywołał burzę. Jego tweet skomentowały znane postacie

Tweet Ziobry wywołał falę komentarzy i szeroką dyskusję na Twitterze. Wpis ministra sprawiedliwości skomentował m.in. profesor Marcin Matczak – znany prawnik i ojciec rapera „Maty”.

„Ziobro zilustrował zdjęcie W. Frasyniuka słowem 'śmieć’. Oznacza to, że dla polskiego ministra sprawiedliwości człowiek jest odpadem. Historia uczy, że taką skłonność do dehumanizacji mają ludzie, którzy sami zatracili w sobie człowieczeństwo. I to się w przypadku ZZ potwierdza” – napisał na Twitterze prawnik.

W temacie głos zabrał również były redaktor naczelny Newsweeka i znana postać w świecie publicystyki Tomasz Lis. „Przyszedł w Polsce taki czas, ze paskudne postaci obrzucają błotem tych, którym nie dorastają do pięt. Kim jest Ziobro jeśli Frasyniuk miałby być śmieciem?” – pytał Lis.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!