Tramwaj
Fot. Creative Commons

Pasażerowie jednego z poznańskich tramwajów w trakcie jazdy przeżyli chwilę grozy. Na jadący przez miasto pojazd w pewnym momencie przewróciło się drzewo. Na skutek tego ruch tramwajowy w mieście został częściowo sparaliżowany.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 14:00. Ulicą Małopolską, na wysokości parku Sołackiego jechał tramwaj linii numer 99. Nagle na pojazd przewróciło się sporej wielkości drzewo, które rosło przy torach.

Informację potwierdzili strażacy, którzy szybko zjawili się na miejscu zdarzenia. – Oparło się ono o sieć trakcyjną i sam pojazd – kierownik Centrali Nadzoru Ruchu MPK w Poznaniu przekazał w rozmowie z portalem epoznan.pl.

W wyniku tego dach tramwaju został wgnieciony, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. – Nie ma informacji o osobach poszkodowanych – poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, cytowany przez lokalne wydanie „Gazety Wyborczej”.

Incydent spowodował wstrzymanie ruchu tramwajowego do i z pętli Piątkowska, natomiast w godzinach popołudniowych nieprzejezdna była trasa tramwajowa ulicą Małopolską. Przyczyny groźnego incydentu póki co nie są znane.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę