sałatkę jarzynową

Sałatkę jarzynową nazywa się już od dawna klasycznym daniem, które serwuje się szczególnie w Polsce na Święta Bożego Narodzenia. Często jest tak, że przyrządzimy jej zbyt dużo, a nie chcemy żeby wylądowała w koszu. Czy można zamrozić poświąteczną sałatkę? Musi spełniać jednak jeden warunek, aby było to możliwe. 

Sałatkę jarzynową uwielbia jeść każdy. Wszyscy wiedzą, że jedzenia nie powinno się marnować i wyrzucać, dlatego warto jest je zamrozić. Zastanawiasz się, co zrobić ze zbyt dużą ilością sałatki? Czy można ją zamrozić? Można, lecz jest jednak jeden warunek.

Czy można zamrozić sałatkę jarzynową?

Jeśli chcesz schować sałatkę do zamrażarki, to pamiętaj, aby nie dodawać majonezu. Najlepiej jest ocenić ilość sałatki, zanim dodamy majonez, ponieważ ten składnik nie może być schładzany do niskich temperatur. Dzięki temu możesz uratować warzywa przygotowane do sałatki przez zmarnowaniem w koszu.

Warto więc powstrzymać się przed dodaniem majonezu do sałatki, a pokrojone porcje warzyw można schować do woreczków, a następnie włożyć do zamrażalnika. Jeśli będziemy chcieli zjeść więcej sałatki, to wystarczy odmrozić warzywa, doprawić je solą i pieprzem oraz dodać majonez.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę