pomelo w siatce
fot. screen Youtube / Love Conscious Family

Pomelo to smaczny owoc cytrusowy, który można w Polce kupić od później jesieni, aż do początku wiosny. Cytrus ten prawie zawsze znajduje się w siatce i właśnie w niej jest sprzedawany. Dlaczego? Odpowiedź cię zaskoczy.

Pomelo to bardzo soczysty owoc, w którym można wyczuć słodycz dojrzałej pomarańczy oraz delikatną goryczkę grejpfruta. Poza walorami smakowymi ma cenne wartości odżywcze i warto je wykorzystać np. do przyrządzania sałatek owocowych czy soków. Jest doskonałym źródłem witamin z grupy B i witaminy C. Tej ostatniej ma nawet więcej niż cytryna. Pomelo bogate jest także w wapń, miedź, potas, fosfor, żelazo, cynk, beta-karoten i błonnik pokarmowy, warto więc jak najczęściej po nie sięgać, szczególnie w sezonie.

Dlaczego pomelo w sklepach zawsze znajduje się w siatce?

Ten egzotyczny owoc pochodzi z Malezji, a uprawia się go przede wszystkim w Chinach i Indiach. Co ciekawe, jest to największy owoc cytrusowy – jego średnica może osiągać nawet 25 cm, a waga – 2 kg. Siatka, w której umieszczone jest pomelo, spełnia przede wszystkim funkcję ochronną – ma zapobiec jego uszkodzeniu w czasie transportu. Cytrus jest dość duży, a siatka dodatkowo ułatwia jego przenoszenie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę