REKLAMA

Duda i Tusk
Fot. Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda odpowiedział na zaczepkę Donalda Tuska w mediach społecznościowych. Prezydent zareagował na wpis premiera i napisał: „Wszyscy widzimy, że kieruje się Pan powiedzeniem: „Absicht ist die Seele der Tat”.

REKLAMA

Stacja CNN opublikowała artykuł, w którym opisała zmiany wprowadzone przez rząd Donalda Tuska. Zatytułowała go: „Poland’s new leader is hellbent on restoring democracy – even if it means war with his populist rivals”, czyli „Nowy przywódca Polski jest zdeterminowany, by przywrócić demokrację – nawet jeśli oznacza to wojnę z populistycznymi rywalami”.

Duda zareagował na wpis Tuska

Tusk przekazał dalej wpis z artykułem na Twitterze, dopisując do tego słowa skierowane do Andrzeja Dudy. – Panie Prezydencie, 'hellbent on doing something’ znaczy „jest gotowy za wszelką cenę” – napisał.

REKLAMA

Na odpowiedź prezydenta nie trzeba było długo czekać. – Panie premierze Tusk, dobrze pan wie, co znaczy 'bent as hell’. Wszyscy widzimy, że kieruje się pan powiedzeniem: 'Absicht ist die Seele der Tat’ (niem. „intencja jest duszą działania”, polski odpowiednik to „cel uświęca środki”). Ale chwalenie się tym za granicą? Tam też niektórzy znają historię” – odpowiedział.

To kolejny przykład napiętych relacji pomiędzy prezydentem i premierem. Jednym z głośniejszych spięć był sprawa dotycząca mediów publicznych. Ponadto głośno było o sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

REKLAMA

REKLAMA