Gdzie jest ukryty cukier? Sprawdź!

REKLAMA

Wydaje Ci się, że się zdrowo odżywiasz i unikasz słodyczy? Myślisz, że ograniczyłeś spożywanie cukrów? Sprawdź, czy nie jesteś w błędzie. Cukier może mieć różne postacie i występuje w najbardziej popularnych produktach, spożywanych każdego dnia!

W artykule portal.abczdrowie.pl informuje, że cukier (i to w sporych ilościach!) można znaleźć w: fit batonach, płatkach śniadaniowych, ketchupie, jogurtach owocowych, suszonej żurawinie, sokach i musach dla dzieci a nawet w chlebie.

REKLAMA

Czasem w składzie produktu nie znajdziemy cukru. Jest on zakamuflowany pod inną nazwą. Czego więc szukać? Zamienniki cukru to: syrop glukozowy, syrop glukozowo-fruktozowy, brązowy cukier, syrop kukurydziany, dekstroza, dekstryna, ekstrakt słodu jęczmiennego, fruktoza krystaliczna, glukoza, karmel, koncentrat soku owocowego, laktoza, maltodekstryna, maltoza, melasa, miód, sacharoza, sok z trzciny cukrowej, słód kukurydziany, syrop kukurydziany, syrop ryżowy, syrop słodowy, syrop sorgo, syrop z brązowego ryżu, syrop z trzciny cukrowej.