Gwałcił kobiety i nagrywał to na telefon. Najmłodsza ofiara miała 16 lat

policja
Pixabay.com

51-letni Wacław R. jest oskarżony o atakowanie kobiet i filmowanie tych zajść za pomocą telefonu komórkowego. Najmłodsza z jego ofiar miała zaledwie 16 lat. Policja wydała apel, prosząc pokrzywdzone o zgłaszanie się do organów ścigania.

REKLAMA

Policjanci z Rybnika, którzy działają na polecenie prokuratora, zatrzymali 51-letniego mieszkańca tego miasta. Wacław R. jest podejrzany o gwałty na trzech kobietach w wieku 16, 35 i 37 lat.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna miał rejestrować gwałty za pomocą telefonu komórkowego. Opracowywane w toku śledztwa czyny miały mieć miejsce w 2018, 2019 i 2021 roku.

REKLAMA

– Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone – najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym – do stanu nieprzytomności, podając im alkohol, często ze środkiem chemicznym, a następnie wykorzystując brak ich świadomości obcował z nimi płciowo, a w części przypadków czynności te nagrywał kamerą z telefonu komórkowego – informuje Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, cytowana przez „Dziennik Zachodni”.

Do ataku Wacława R. miało dochodzić na terenie Rybnika, natomiast do zatrzymania 51-latka doszło na skutek zeznań pokrzywdzonych. Obecnie trwają czynności pozwalające na ustalenie innych pokrzywdzonych przez podejrzanego kobiet, bo niewykluczone, że ofiar było znacznie więcej.